AKTUALITY
 • 2.2.2018 - Naším cílem je Vaše spokojenost, zpětná vazba od Vás je pro nás velmi cenná.
  Ivana:“Podlahy i omítky jsou provedeny bezchybně. Doporučím Vás.“
  David:“Komunikace i dovedená práce v pořádku.“
  Soukalovi:“můžeme doporučit.“
 • 1.2.2018 - Abychom mohli poskytovat zákazníkům služby v maximální kvalitě, nakoupili jsme nové omítačky| pro aplikaci strojních omítek štukových i sádrových.
 • 31.1.2018 - připravili jsme pro Vás nová článek o tom jak probíhá realizace strojních omítek ZDE.
 • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky na realizaci sádrových omítek v novostavbě RD. Plocha přízemí je 96 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy 2,6 m Plocha podkroví je 68 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy je 2,5 m. Část je zkosená - podkroví. Případně zašlu půdorysy a řez na detailní kalkulaci. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, jak mají být připraveny rozvody elektřiny před omítáním. Mají být el. krabice zasádrovány, nebo jen volně a usadíte si je sami? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, mám zájem o zhotovení sádrových vnitřních omítek. Bungalov , Praha Východ. Jaká je cena za m2? Realizace konec dubna, Zdivo je porotherm. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám sádrové omítky pro rodinný dům plocha cca 250 m, Pardubický kraj, Chrudim.
10.5.2014

Hledám vhodnou firmu pro realizaci omítek, Středočeský kraj, Kolín.
19.4.2014

Poptávám omítky do rodinného domu, Vysočina kraj, Jihlava.
25.3.2014

Video
video z realizace
Čistě a ryhle

Kvalita materiálu i provedení to jsou strojní omítky prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Výhody strojních omítek

Aktualizováno: 30.01.2018 Rubrika: Strojní omítky - příprava Zobrazení: 10281

Navigace : výhody

Strojní omítání - nejmodernější řešení

Strojní omítky zblízka

Strojní omítka je omítka zpracovávaná a nanášená výhradně pomocí stroje na zdivo. Omítek pro strojní nanášení je velké množství. Záleží především na tom, zda chceme omítku v interiéru nebo v exteriéru, jednovrstvou nebo vícevrstvou. Nebo máme-li jiné specifické požadavky.

 

Strojní omítka - jedna nebo dvě vrstvy

K jednovrstvým omítkám patří sádrové a vápno-sádrové omítky. Dvouvrstvé omítky zahrnují vápno-cementovou a cementovou omítku.

Vícevrstvé omítky jsou tak tvořeny tzv. jádrovou omítkou, na kterou může být nanesen štuk, keramický obklad či šlechtěná omítka.

Jednovrstvé omítky jsou tvořeny pouze jednou vrstvou, na kterou je poté nanášena už jen malba nebo tapeta. Příkladem jednovrstvé omítky je sádrová omítka, u které odpadá potřeba štukování.

Volba strojní omítky

Typ omítky je volen podle podkladového zdiva, umístění omítky zda v interiéru nebo exteriéru a požadavků na jakost omítky.

Do interiéru jsou voleny sádrové, vápno-sádrové, vápno-cementové a cementové omítky. Naopak do exteriéru jsou voleny výhradně vápno-cementové a cementové omítky, jelikož mají nejvyšší odolnost. Při použití sádrové nebo vápno-sádrové omítky je dosahováno nejhladších povrchů, kterých nelze dosáhnout jiným typem omítky.

Hladký povrch je získán díky velmi malé zrnitosti omítkové směsi. Takto hladký povrch se výborně hodí pro následné malby a tapety.

Strojní omítání - nejmodernější řešeníDalší výhodou těchto omítek je to, že dokážou udržet příjemné klima v místnosti a nenalepuje se na ně prach. Sádrové omítky jsou v rodinných domech hojně využívány v obývacích pokojích, ložnicích a dětských pokojích. Vápno-cementové a cementové omítky slouží jako podkladová vrstva vícevrstvých omítek, na kterou je pak nanášen štuk.

Cementové omítky určené na venkovní zdivo mohou mít o něco vyšší zrnitost, ale výborně odolávají vnějším vlivům jako je déšť, vítr, slunce, mráz... Předností cementových omítek je jejich vysoká pevnost a odolnost vůči mechanickému poškození. Cementové omítky mají proto hodně široké použití. Využívají se i na komíny, sklepy, půdní prostory a garáže.

Výhody strojních omítek

 • - urychlení realizace
 • - kvalitní materiály
 • - hladký a rovný výsledný povrch

Chcete mít opravdu hladké zdi bez nerovností a se zajištěnou kvalitou použitého materiálu? Zvolte strojní omítky.

Související články
Proč volit strojní omítání

Proč volit strojní omítání

30.01.2018 - naposledy aktualizováno před 25 dny

Možná si někdo řekne proč volit strojní omítání, když se mnoho let běžně používalo ruční omítání a také to šlo.

Počet přečtení: 7231 Celý článek >>