AKTUALITY
  • 2.2.2018 - Naším cílem je Vaše spokojenost, zpětná vazba od Vás je pro nás velmi cenná.
    Ivana:“Podlahy i omítky jsou provedeny bezchybně. Doporučím Vás.“
    David:“Komunikace i dovedená práce v pořádku.“
    Soukalovi:“můžeme doporučit.“
  • 1.2.2018 - Abychom mohli poskytovat zákazníkům služby v maximální kvalitě, nakoupili jsme nové omítačky| pro aplikaci strojních omítek štukových i sádrových.
  • 31.1.2018 - připravili jsme pro Vás nová článek o tom jak probíhá realizace strojních omítek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky na realizaci sádrových omítek v novostavbě RD. Plocha přízemí je 96 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy 2,6 m Plocha podkroví je 68 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy je 2,5 m. Část je zkosená - podkroví. Případně zašlu půdorysy a řez na detailní kalkulaci. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, jak mají být připraveny rozvody elektřiny před omítáním. Mají být el. krabice zasádrovány, nebo jen volně a usadíte si je sami? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, mám zájem o zhotovení sádrových vnitřních omítek. Bungalov , Praha Východ. Jaká je cena za m2? Realizace konec dubna, Zdivo je porotherm. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám sádrové omítky pro rodinný dům plocha cca 250 m, Pardubický kraj, Chrudim.
10.5.2014

Hledám vhodnou firmu pro realizaci omítek, Středočeský kraj, Kolín.
19.4.2014

Poptávám omítky do rodinného domu, Vysočina kraj, Jihlava.
25.3.2014

Video
video z realizace
Čistě a ryhle

Kvalita materiálu i provedení to jsou strojní omítky prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Omítka – kabát pro naše zdi

Aktualizováno: 02.02.2018 Rubrika: Strojní omítky - příprava Zobrazení: 6393

Navigace : omítkyrozdělenísádrovácementová

Omítky jsou neodmyslitelnou součástí povrchových úprav zdiva. Chrání svislé nosné konstrukce proti vnějším vlivům. Ať už se zeptáme kohokoliv bude nám s jistotou umět odpovědět co omítka je případně co omítka rozhodně není. Pozná však někdo, kromě výrobců, na první pohled různé typy omítek? My na první pohled rozdíl nejspíš nepoznáme, ale na druhý už s trochou snahy a zaměřením se na určitá specifika ano. Jak tedy jednotlivé typy omítek poznat?

Strojní omítání - nejmodernější řešení

Rozdělení omítek

Abychom mohli omítky od sebe snadno odlišit, je dobré si je rozdělit podle následujících jednoduchých kritérií. Nejrychlejší dělení je na omítky tradiční používané hlavně v minulosti (vnější a vnitřní), a na omítky moderní dnes velmi oblíbené a nejčastěji používané (vnější a vnitřní).

Vnější omítky

Vnější omítky jsou používány na venkovní konstrukce a to díky přísadám, které výborně chrání proti povětrnostním vlivům.

Vnitřní omítky

Vnitřní omítky tyto přísady obvykle neobsahují, a proto je jejich použití omezeno pouze na interiéry. Na vnitřní omítky jsou kladeny jiné požadavky než na venkovní. Musí být hladké, jemné, hygienicky nezávadné…

Tradiční omítky Jak nám název tradiční omítky napovídá, bývaly a jsou tyto omítky vyrobeny z klasických materiálů. U těchto omítek byly názvy přiřazovány podle převládající přísady. Převládajícími přísadami mohl být cement, sádra, vápno a jejich kombinace.

Strojní omítání - nejmodernější řešeníVznikaly tak omítky s názvy cementová omítka, vápno-cementová omítka, vápenná omítka, vápno-sádrová omítka a sádrová omítka. Rozdíl byl potom patrný hlavně v barvě omítky a částečně i v jemnosti povrchu.

Z těchto omítek patřila sádrová k nejkvalitnějším omítkám, a byla proto používána do reprezentačních prostor jako byly různé auly, knihovny, sály… Tato omítka byla oblíbena především pro svůj velmi hladký a světlý povrch. Oproti tomu cementové a vápno-cementové omítky měly o něco tmavší barvu a byly používány do prostor se zvýšenou vlhkostí a možností mechanického poškození. To byly třeba garáže, prádelny, sušárny a sklepy.

Tradiční omítky byly nanášeny výhradně ručně a jejich použití dnes ustupuje do pozadí hlavně díky potřebě rychlé výstavby.

Související články
Strojní omítky - moderní materiály se zaručenou kvalitou

Strojní omítky - moderní materiály se zaručenou kvalitou

01.02.2018 - naposledy aktualizováno před 23 dny

Moderní omítky jsou již míchány ve výrobně z kvalitních materiálů v pevně definovaném poměru a jsou do nich přidávány přísady pro zlepšení jejích vlastností, které v omítkách používaných v minulosti nenalezneme. Tím jsou od výrobce zaručeny stejné vlastnosti pro stejný druh omítky. Vyrobená omítková směs s jednotným názvem a od jednoho výrobce bude mít vždy stejné vlastnosti, které si můžeme kdykoliv ověřit ať už na pytli se směsí nebo u výrobce.

Počet přečtení: 5362 Celý článek >>

Výhody strojních omítek

Výhody strojních omítek

30.01.2018 - naposledy aktualizováno před 25 dny

Strojní omítka je omítka zpracovávaná a nanášená výhradně pomocí stroje na zdivo. Omítek pro strojní nanášení je velké množství.

Počet přečtení: 10282 Celý článek >>

- naposledy aktualizováno před 17586 dny

Počet přečtení: 125 Celý článek >>