AKTUALITY
  • 2.2.2018 - Naším cílem je Vaše spokojenost, zpětná vazba od Vás je pro nás velmi cenná.
    Ivana:“Podlahy i omítky jsou provedeny bezchybně. Doporučím Vás.“
    David:“Komunikace i dovedená práce v pořádku.“
    Soukalovi:“můžeme doporučit.“
  • 1.2.2018 - Abychom mohli poskytovat zákazníkům služby v maximální kvalitě, nakoupili jsme nové omítačky| pro aplikaci strojních omítek štukových i sádrových.
  • 31.1.2018 - připravili jsme pro Vás nová článek o tom jak probíhá realizace strojních omítek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky na realizaci sádrových omítek v novostavbě RD. Plocha přízemí je 96 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy 2,6 m Plocha podkroví je 68 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy je 2,5 m. Část je zkosená - podkroví. Případně zašlu půdorysy a řez na detailní kalkulaci. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, jak mají být připraveny rozvody elektřiny před omítáním. Mají být el. krabice zasádrovány, nebo jen volně a usadíte si je sami? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, mám zájem o zhotovení sádrových vnitřních omítek. Bungalov , Praha Východ. Jaká je cena za m2? Realizace konec dubna, Zdivo je porotherm. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám sádrové omítky pro rodinný dům plocha cca 250 m, Pardubický kraj, Chrudim.
10.5.2014

Hledám vhodnou firmu pro realizaci omítek, Středočeský kraj, Kolín.
19.4.2014

Poptávám omítky do rodinného domu, Vysočina kraj, Jihlava.
25.3.2014

Video
video z realizace
Čistě a ryhle

Kvalita materiálu i provedení to jsou strojní omítky prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Strojní omítky - moderní materiály se zaručenou kvalitou

Aktualizováno: 01.02.2018 Rubrika: Strojní omítky - příprava Zobrazení: 5361

Navigace : stavímemoderněomítky

Strojní omítání - nejmodernější řešení

Moderní materiály pro omítky

Z moderních omítek je třeba zmínit vápno-cementovou, cementovou, sádrovou a vápno-sádrovou. Mohlo by se zdát, že tyto omítky jsou stejné, jako ty co byly používané v minulosti, ale nejsou.

Dřívější omítky byly míchány z jednotlivých přísad v přibližném poměru podle jedince, který maltu připravoval. Vznikaly tak omítky různorodých vlastností a mnohdy ani neodpovídající požadavkům investora.

Nezřídka se stávalo, že omítka byla různě zbarvená, příliš hrubá nebo s nerovnostmi. To bylo způsobováno především nedostatečným promícháním přísad, ošizením některé přísady, nevhodnými přísadami či nekvalitním provedením.

Oproti tomu moderní omítky jsou již míchány ve výrobně z kvalitních materiálů v pevně definovaném poměru a jsou do nich přidávány přísady pro zlepšení jejích vlastností, které v omítkách používaných v minulosti nenalezneme.

Tím jsou od výrobce zaručeny stejné vlastnosti pro stejný druh omítky. Vyrobená omítková směs s jednotným názvem a od jednoho výrobce bude mít vždy stejné vlastnosti, které si můžeme kdykoliv ověřit ať už na pytli se směsí nebo u výrobce. Takto předpřipravené směsi jsou dodávány na stavbu jako suché maltové směsi buď volně ložené nebo v pytlích. Výrobce tyto maltové směsi doporučuje zpracovávat strojně. Tím se zajistí dokonalé provedení s výborným vzhledem povrchu a zároveň se tím zjednoduší omítání zdiva.

Využití omítek

Posledním takovým pomyslným dělením je rozdělení omítek podle účelu. Účel omítek je určen především požadavkem na vlastnosti omítek.

Tepelně izolační omítky, protipožární omítky a další

Mohou to být vlastnosti tepelně izolační, akustické vlastnosti, protipožární vlastnosti a sanační vlastnosti.

Při použití tepelně izolačních omítek částečně zabráníme úniku tepla z našeho domova a tím ušetříme nemalé peníze za energie.

Sanační omítky se používají především pro sanaci starého zdiva a mají za úkol nepřijmout do sebe vlhkost ze stěny v kapalné podobě. Zdi tak budou suché a bez plísní. Toto pomyslné rozdělení patří k těm nejdůležitějším a nejjednodušším.

Související články
Výhody strojních omítek

Výhody strojních omítek

30.01.2018 - naposledy aktualizováno před 25 dny

Strojní omítka je omítka zpracovávaná a nanášená výhradně pomocí stroje na zdivo. Omítek pro strojní nanášení je velké množství.

Počet přečtení: 10282 Celý článek >>