AKTUALITY
  • 2.2.2018 - Naším cílem je Vaše spokojenost, zpětná vazba od Vás je pro nás velmi cenná.
    Ivana:“Podlahy i omítky jsou provedeny bezchybně. Doporučím Vás.“
    David:“Komunikace i dovedená práce v pořádku.“
    Soukalovi:“můžeme doporučit.“
  • 1.2.2018 - Abychom mohli poskytovat zákazníkům služby v maximální kvalitě, nakoupili jsme nové omítačky| pro aplikaci strojních omítek štukových i sádrových.
  • 31.1.2018 - připravili jsme pro Vás nová článek o tom jak probíhá realizace strojních omítek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky na realizaci sádrových omítek v novostavbě RD. Plocha přízemí je 96 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy 2,6 m Plocha podkroví je 68 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy je 2,5 m. Část je zkosená - podkroví. Případně zašlu půdorysy a řez na detailní kalkulaci. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, jak mají být připraveny rozvody elektřiny před omítáním. Mají být el. krabice zasádrovány, nebo jen volně a usadíte si je sami? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, mám zájem o zhotovení sádrových vnitřních omítek. Bungalov , Praha Východ. Jaká je cena za m2? Realizace konec dubna, Zdivo je porotherm. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám sádrové omítky pro rodinný dům plocha cca 250 m, Pardubický kraj, Chrudim.
10.5.2014

Hledám vhodnou firmu pro realizaci omítek, Středočeský kraj, Kolín.
19.4.2014

Poptávám omítky do rodinného domu, Vysočina kraj, Jihlava.
25.3.2014

Video
video z realizace
Čistě a ryhle

Kvalita materiálu i provedení to jsou strojní omítky prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Stroje pro přípravu strojních omítek - omítačky

Aktualizováno: 25.01.2018 Rubrika: Strojní omítky realizace Zobrazení: 8622

Navigace : omítačka

 

Příprava směsi pro strojní omítky je velmi jednoduchá. Probíhá ve stroji nazývaném strojní omítačka a může mít různý vzhled. Na trhu existuje několik typů strojních omítaček.

omítačky

Strojní omítačka

Materiál může být uskladněn v silu upevněného v kovové konstrukci v blízkosti stavby nebo v pytlích na paletách. V silu je umístěná suchá maltová směs, která je následně vedena do omítačky, kde se smísí s vodou. Voda do omítačky je pod stálým tlakem obvykle z vodovodního řádu, aby nedocházelo k rozdílným hustotám směsi. Hotová malta je poté přiváděna k omítané zdi. To je uskutečněno pomocí dvou hadic na konci spojených tryskou. V jedné hadici je stlačený vzduch a ve druhé je hotová maltová směs. Tryskou je poté díky tlaku směs aplikována na zdivo.

Omítačky pro rodinné domy

Variantou pro menší množství omítacího materiálu jsou menší strojní omítačky. Tyto omítačky jsou vhodné zejména pro rodinné domy a pro místa, kde se nedostane velká omítačka. Tyto malé stroje mají podobu „nádoby na kolečkách“. Na horní části nádoby je mřížka na kterou se položí pytel se suchou maltovou směsí a roztrhne se o připevněnou natrhávačku pytlů. Maltová směs se tudy vsype do jedné části nádoby. Odtud je směs automaticky odebírána do druhé části nádoby, kde je důkladně promíchávána s předepsaným množstvím vody. Poté je pomocí hadice s tryskou opět směs aplikována na zdivo.

Rozdíly mezi jednotlivými podtypy strojních omítaček jsou především v rozsahu jejich použití. Každý podtyp strojní omítačky může být použit pro jiné typy materiálů o různé zrnitosti nebo může mít přidruženy ještě jiné funkce jako je například volba otáček nebo zda-li má stroj pracovat jako omítačka či jako čerpadlo. Velikost a nadstandardní množství funkcí se může projevit jako faktor určující cenový rozdíl mezi jednotlivými omítačkami. Není však třeba se bát vysoké ceny strojní omítačky, neboť každá dobrá realizační firma má svou omítačku, a není tedy nutné si jí někde zapůjčovat, chceme-li mít krásnou povrchovou úpravu.