AKTUALITY
  • 2.2.2018 - Naším cílem je Vaše spokojenost, zpětná vazba od Vás je pro nás velmi cenná.
    Ivana:“Podlahy i omítky jsou provedeny bezchybně. Doporučím Vás.“
    David:“Komunikace i dovedená práce v pořádku.“
    Soukalovi:“můžeme doporučit.“
  • 1.2.2018 - Abychom mohli poskytovat zákazníkům služby v maximální kvalitě, nakoupili jsme nové omítačky| pro aplikaci strojních omítek štukových i sádrových.
  • 31.1.2018 - připravili jsme pro Vás nová článek o tom jak probíhá realizace strojních omítek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky na realizaci sádrových omítek v novostavbě RD. Plocha přízemí je 96 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy 2,6 m Plocha podkroví je 68 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy je 2,5 m. Část je zkosená - podkroví. Případně zašlu půdorysy a řez na detailní kalkulaci. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, jak mají být připraveny rozvody elektřiny před omítáním. Mají být el. krabice zasádrovány, nebo jen volně a usadíte si je sami? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, mám zájem o zhotovení sádrových vnitřních omítek. Bungalov , Praha Východ. Jaká je cena za m2? Realizace konec dubna, Zdivo je porotherm. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám sádrové omítky pro rodinný dům plocha cca 250 m, Pardubický kraj, Chrudim.
10.5.2014

Hledám vhodnou firmu pro realizaci omítek, Středočeský kraj, Kolín.
19.4.2014

Poptávám omítky do rodinného domu, Vysočina kraj, Jihlava.
25.3.2014

Video
video z realizace
Čistě a ryhle

Kvalita materiálu i provedení to jsou strojní omítky prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Finální úpravy omítek

Aktualizováno: 26.01.2018 Rubrika: Finální úprava strojních omítek Zobrazení: 5509

Navigace : malbaštukfinální

Jakou zvolit finální úpravu zdiva? Pouze štuk nebo malbu či zkusit tapetu? Podle čeho se rozhodnout a čemu dát přednost.

Štuk je neodmyslitelnou součástí dvouvrstvých omítek

Je to tenká vrstva cca 1mm nanášená na podkladní jádrovou omítku pomocí nerezového hladítka. Před nanášením štuku musí být jádrová omítka již vyzrálá, aby nedošlo k jejímu porušení.
Po nanesení štukové vrstvy se povrch nechá částečně zavadnout, a poté se tzv. stočí pomocí pěnového nebo filcového hladítka. Při stáčení se povrch rosí vodou. I zde jsou štuky rozděleny na vnější a vnitřní. Vnitřní štuky jsou méně odolné proti vlhkosti, ale oproti tomu jsou světlejší než venkovní.
Pouze štuk jako finální úprava místnosti se volí hlavně v technických místnostech, garážích, půdních a sklepních prostorách a kotelnách. Při správném provedení dvouvrstvé omítky máme vytvořený vhodný podklad pod malbu nebo tapetu.

Strojní omítání - nejmodernější řešení

Malba omítky

Malby jsou v současné době velmi moderní a stále více žádané. Pro vymalování bytu či fasády je nabízeno tisíce odstínů a barev.

Jak si vybrat barvu pro náš interiér či exteriér?

Chceme místnost opticky zvětšit?
Zmenšit?
Chceme vytvořit různé barevné efekty na domě?
Nebo chceme jen jednoduchou změnu?

Pro návrh barevného interiéru platí, že se nesmíme bát experimentovat. Dříve tolik žádané bílé zdi zářící čistotou až sterilitou ustupují dnes již daleko do pozadí. Většina lidí si přeje šeď všedních dnů hodit za hlavu a ozářit si interiér veselými barvami. Moderní byty jsou moderní právě díky barvě.
Je však lepší volit barvy studené (odstíny modré, zelené, fialové) nebo barvy teplé (odstíny červené, oranžové, žluté, hnědé)?

Malba, 3tuk

Záleží především na typu a velikosti místnosti a také našem osobním vkusu.

Obecně platí, že teplé barvy se používají pro zmenšení a tím zútulnění prostoru a studené naopak. Malé místnosti je proto vhodné vymalovat studenými barvami, aby nepůsobily stísněně. Kuchyně a jídelny můžeme vymalovat například oranžovou či žlutou, které zlepšují náladu a podněcují chuť k jídlu. Do odpočinkových místností se výborně hodí uklidňující zelená. Do dětských pokojů a ložnic by jsme neměli volit sytě červenou, která může vyvolávat agresivní pocity.

Dále je možné vytvořit další efekty. Například chceme-li místnost opticky zvýšit je dobré barvu přetáhnout 5-10 cm na strop, při opačném efektu se pod stropem udělá linka a barva tak nevede až ke stropu. Další možností jsou například pruhy. Použijeme-li pruhy dvou barev vertikálně místnost nám bude připadat větší a užší. Naopak při použití pruhů orientovaných horizontálně místnost se nepatrně sníží, ale dostane hloubkový rozměr.