AKTUALITY
  • 2.2.2018 - Naším cílem je Vaše spokojenost, zpětná vazba od Vás je pro nás velmi cenná.
    Ivana:“Podlahy i omítky jsou provedeny bezchybně. Doporučím Vás.“
    David:“Komunikace i dovedená práce v pořádku.“
    Soukalovi:“můžeme doporučit.“
  • 1.2.2018 - Abychom mohli poskytovat zákazníkům služby v maximální kvalitě, nakoupili jsme nové omítačky| pro aplikaci strojních omítek štukových i sádrových.
  • 31.1.2018 - připravili jsme pro Vás nová článek o tom jak probíhá realizace strojních omítek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky na realizaci sádrových omítek v novostavbě RD. Plocha přízemí je 96 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy 2,6 m Plocha podkroví je 68 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy je 2,5 m. Část je zkosená - podkroví. Případně zašlu půdorysy a řez na detailní kalkulaci. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, jak mají být připraveny rozvody elektřiny před omítáním. Mají být el. krabice zasádrovány, nebo jen volně a usadíte si je sami? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, mám zájem o zhotovení sádrových vnitřních omítek. Bungalov , Praha Východ. Jaká je cena za m2? Realizace konec dubna, Zdivo je porotherm. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám sádrové omítky pro rodinný dům plocha cca 250 m, Pardubický kraj, Chrudim.
10.5.2014

Hledám vhodnou firmu pro realizaci omítek, Středočeský kraj, Kolín.
19.4.2014

Poptávám omítky do rodinného domu, Vysočina kraj, Jihlava.
25.3.2014

Video
video z realizace
Čistě a ryhle

Kvalita materiálu i provedení to jsou strojní omítky prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Omítky do koupelen a kuchyní

Aktualizováno: 28.01.2018 Rubrika: Finální úprava strojních omítek Zobrazení: 7666

Navigace : koupelnakuchyň

Povrchová úprava stěn v koupelnách a kuchyních je tradičně řešena obkladem.

omítky v koupelně

V těchto prostorech je potřeba zajistit odolnost povrchu pro bezprostřední kontakt s vodoua vlhkostí, dále je nutná jednoduchá omyvatelnost. Všechny tyto požadavky můžeme splnit i použitím speciálních omítek. Omítka v takovém prostředí nejenže zajistí stejné funkce jako obklady, ale dokonce poskytuje některé výhody. Tvoří kompaktní jednolitou vrstvu, tím odpadají problémy se spárami. Mezi konstrukcí stěny a povrchovou úpravou nevznikají plísně. Výhodné může být i její použití v případě rekonstrukcí, kdy se při obkládání potýkáme s nerovnostmi, nedokonalým provedením a dalšími nedostatky stávajících konstrukcí.

Při omítání je potřeba nejdříve zajistit odpovídající podklad.

Pro tyto účely se používají tzv. penetrační nátěry, které jsou složeny s akrylátových pryskyřic malých molekul. Nátěr tak proniká i 5 mm do hloubky stěn a na povrchu vytvoří pevný povlak, který upravuje savost a pevnost. Penetrací je celá řada druhů, které se hodí pro různé případy použití, jeho výběr je tak nutno konzultovat s důvěryhodným odborníkem.

Podcenění úpravy povrchu může znehodnotit funkční vlastnosti i vzhled omítek. Další vrstvou je omítka a větším podílem cementu a dalších přísad, což zvýší její odolnost proti vlhkosti. Omítka tvoří základ neboli jádro, na které naneseme finální pohledovou vrstvu.Tou může být buď další tenká omítka či štuk se speciálními přísadami nebo nátěr. Omítky se používají akrylátové, silikátové, silikonové a zvláštní druhy jako např. tzv. marocký štuk.

omítky v koupelně

Jako nátěry se používají paropropustné, sanitizační a antikondenzační směsi, které zamezují vzniku plísní a řas. Další možností jsou hliněné a jílové omítky, které svým přírodním složením vykazují příznivé vlastnosti a vytváří optimální klima. Například absorbují vlhkost a tím se nerosí zařizovací předměty koupelny. Avšak tyto omítky nelze použít v bezprostředním styku s vodou, jelikož by se časem smyli a rovněž se nedají použít např. na sádrokarton.

Použití omítky v těchto prostorách může mít jak technické, tak estetické výhody.

Je potřeba ovšem počítat, že omítání v takovém prostředí je řemeslně, časově i finančně náročnější. Pokud se chceme vyhnout obkladu a zároveň zrychlit a zlevnit práce nabízí se pro přesně rovné povrchy použití lepidel a tenkovrstvých omítek na nosníky v podobě sítí (tzv. perlinka) a hydroizolačních nátěrů. Výše uvedené finančně náročnější řešení, může dát prostorám až exkluzivní vzhled, ale zvlášť při takových investicích je pro zajištění odpovídajícího výsledku potřeba posouzení konkrétní situace odborníkem.