AKTUALITY
  • 2.2.2018 - Naším cílem je Vaše spokojenost, zpětná vazba od Vás je pro nás velmi cenná.
    Ivana:“Podlahy i omítky jsou provedeny bezchybně. Doporučím Vás.“
    David:“Komunikace i dovedená práce v pořádku.“
    Soukalovi:“můžeme doporučit.“
  • 1.2.2018 - Abychom mohli poskytovat zákazníkům služby v maximální kvalitě, nakoupili jsme nové omítačky| pro aplikaci strojních omítek štukových i sádrových.
  • 31.1.2018 - připravili jsme pro Vás nová článek o tom jak probíhá realizace strojních omítek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Dobrý den, prosím o zpracování cenové nabídky na realizaci sádrových omítek v novostavbě RD. Plocha přízemí je 96 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy 2,6 m Plocha podkroví je 68 metrů čtverečných a výška stropu od čisté podlahy je 2,5 m. Část je zkosená - podkroví. Případně zašlu půdorysy a řez na detailní kalkulaci. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, jak mají být připraveny rozvody elektřiny před omítáním. Mají být el. krabice zasádrovány, nebo jen volně a usadíte si je sami? ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Dobrý den, mám zájem o zhotovení sádrových vnitřních omítek. Bungalov , Praha Východ. Jaká je cena za m2? Realizace konec dubna, Zdivo je porotherm. ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám sádrové omítky pro rodinný dům plocha cca 250 m, Pardubický kraj, Chrudim.
10.5.2014

Hledám vhodnou firmu pro realizaci omítek, Středočeský kraj, Kolín.
19.4.2014

Poptávám omítky do rodinného domu, Vysočina kraj, Jihlava.
25.3.2014

Video
video z realizace
Čistě a ryhle

Kvalita materiálu i provedení to jsou strojní omítky prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Finální úprava strojní omítky – bavlněné stěrkové tapety

Aktualizováno: 27.01.2018 Rubrika: Finální úprava strojních omítek Zobrazení: 3389

Finální úprava strojní omítky – bavlněné stěrkové tapety Chcete, aby byly vaše zdi originální, upoutávaly pozornost a připomínaly malé umělecké dílo? Vsaďte na bavlněné stěrkové tapety, které mohou být netradiční finální úpravou strojní omítky. U bavlněných stěrek, které jsou zdravotně a ekologicky nezávadné, dochází k výtvarnému využití stavebních materiálů.

 

Zkrášlit si bydlení můžeme mnoha způsoby, ale opravdu zajímavým estetickým prvkem interiéru může být bavlněná stěrková tapeta. Je pro vás neznámým pojmem a nevíte, co se pod tímto názvem skrývá?

 

Rozmanité možnosti využití

Bavlněnou stěrkovou tapetu můžeme aplikovat na kteroukoliv zeď i na strop, ale nejčastěji se používá v místech, kde dochází ke kontaktu s pokožkou. Vzhledem k tomu, že navozuje pocit tepla, je její použití ideální například v oblastech kolem postelí a v dětských pokojích. Nepříjemný pocit chladu jdoucí od zdi už bude minulostí. Často se s takovouto úpravou omítky setkáme také na stěnách ve školách a školkách, kde má funkci celoplošné nástěnky. Nabízí se však také možnost aplikace na sklo, kov, keramické obklady, umakart, dřevo, dřevotřísku, sololit či nejrůznější olejové nátěry.

 

Čistě přírodní a ekologické

Základní surovinou bavlněné stěrkové tapety je čistá přírodní bavlna, díky níž má výsledný produkt naprosto jedinečné vlastnosti – pórovitou vnitřní strukturu, vysokou přilnavost, stálobarevnost, vysokou elasticitu i dlouhou životnost. Navíc jde o zdravotní a ekologicky nezávadný materiál – bavlna totiž tvoří převážnou část objemu a tak bavlněná stěrková tapeta splňuje náročné požadavky na ekologii.

 

Přednosti bavlněné stěrkové tapety

Bavlněné stěrkové tapety jsou nejen atraktivní na pohled, ale mají strukturu, která je na dotek velmi příjemná. V porovnání s jinými úpravami omítek tak působí opravdu hřejivě. A to není jejich jediná přednost. Bavlněná tapeta nám díky své prodyšnosti a schopnosti absorbovat vodu pomůže vyřešit problémy s vlhkostí a vznikem plísní. Skvěle také vyrovnává menší nerovnosti povrchu a dokáže zakrýt praskliny. Bavlněná stěrková tapeta je navíc i výborným tepelným a zvukovým izolantem. Tepelná izolace je obdobná jako u pěnového polystyrenu odpovídající tloušťky. Co se týče zvuku, dokáže pohltit 15% hluku. Pro všechny tyto své vlastnosti je bavlněná tapeta ideálním doplňkem každého moderního bydlení.

 

Šetřete své peníze i čas

Bavlněná stěrková tapeta nevyžaduje žádnou speciální údržbu, stačí ji občas povysávat, a při běžném provozu domácnosti je téměř nezničitelná. Můžete zapomenout na pravidelné náročné malování pokojů, nákup drahých barev a následný nekonečný úklid. Tapety aplikujete velice snadno a bez jakékoliv přípravy. Jednoduše s nimi zakryjete staré obklady, nátěry a malbu. Případné nerovnosti povrchu díky stěrkovým tapetám zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Pokud by vás bavlněné stěrkové tapety po čase omrzely, můžete je snadno přemalovat, nebo aplikovat další vrstvu s jiným vzorem. K dostání je cca 200 vzorů, které je možné vzájemně kombinovat.

 

Autor: www.bydleniprokazdeho.cz